Začiatok záhradnej sezóny: ako sa na ňu pripraviť?

Jar je tu a s ňou aj čas začať sa pripravovať na záhradnú sezónu. Ak chcete, aby vaša záhrada bola krásna a prosperujúca, je dôležité pripraviť sa na novú sezónu. Neskôr to ocení nielen vaša rodina, ale aj vaša úroda. Poradíme vám, ako si spríjemniť čas strávený vonku, obklopení prírodou a čerstvým vzduchom.

Vytvorte útočisko pre celú rodinu

Záhrada je miestom, kde sa celá rodina môže realizovať a spoločne vytvárať krásne spomienky. S trochou plánovania a kreativity môžete vybudovať záhradu svojich snov, ktorá sa stane dokonalým miestom pre zábavu a oddych počas celého roka.

  • Vytvorte zóny pre rôzne aktivity: Grilovanie, posedenie, hry pre deti, oddychový kútik atď.

  • Zabezpečte dostatok tieňa: Vysaďte stromy, postavte altánok alebo otvorenú pergolu Isotra.

  • Nezabudnite na osvetlenie: Solárne lampy, sviečky a girlandy vytvoria večer príjemnú atmosféru.

  • Zaobstarajte si pohodlný záhradný nábytok: Po záhrade rozmiestnite kreslá, hojdačky alebo ležadlá na relaxáciu.

  • Vytvorte detský kútik: Zaobstarajte hojdačky, šmykľavku, pieskovisko a ďalšie atrakcie pre deti.

  • Ozdobte záhradu: Záhradu ozdobte kvetinovými záhonmi, kvetmi, bylinkami a dekoráciami.

Záhrada vás zabaví bez ohľadu na počasie

Počasie si nemôžete vybrať, preto musíte svoj dom a záhradu prispôsobiť tak, aby ste si ju mohli užívať bez ohľadu na ročné obdobie. Uľavte si od horúceho slnka v bazéne, ukryte sa pred dažďom v altáne a poskytnite svojim kvetom celoročné podmienky v šikovnom skleníku.

Zábava s vodou je najväčšou pridanou hodnotou záhrady

Bazén alebo brodítko poskytne osvieženie počas horúcich dní a zábavu pre celú rodinu. Vodné hry a šantenie v bazéne sú skvelým spôsobom, ako sa zbaviť stresu a naplno si užiť letné dni. To všetko v súkromí vlastnej záhrady, odrezanej od sveta.

Zábava v hlavnej úlohe

Záhrada je ideálnym miestom na hry a zábavu. Môžete si zahrať bedminton, frisbee, futbal alebo sa len tak rozprávať a relaxovať na deke. Deti si môžu vyskúšať nové zručnosti, postaviť hrad z piesku, hojdať sa na hojdačke alebo skákať na trampolíne. Čas strávený v prírode ich tiež naučí veľa o flóre a faune a povedie ich k šikovnosti.

Pestujte o sto šesť

Záhradkárčenie má pozitívny vplyv na ľudskú psychiku – upokojuje, odbúrava stres, rozvíja predstavivosť a zlepšuje motoriku. Vytvorte si v záhrade pestovateľský kútik, ktorý budete kultivovať a možno sa naučíte pestovať vlastné produkty, z ktorých budete variť. To vám zabezpečí nielen zábavu, ale aj zdravý zdroj potravín, ktorých pôvod poznáte.

Zdroj foto: Jason / Adobestock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.